Koosteliin ABB sagedusmuundurite tootmiseks

Kogu maailmas tuntud suurettevõtte ABB toodab sagedusmuundureid, millega on võimalik kontrollida elektrimootorite kiirust ja pöördemomenti. Nende kasutamine annab arvestatava energiasäästu ja suurema tootlikkuse. Sellised tooted leiavad laialdast kasutust erinevates tööstusharudes nagu nafta- ja gaasi-, kaevandus-, metalli-, keemia-, tsemendi-, paberi- ja puidutööstuses ning töötlevas tööstuses.

Selleks, et sagedusmuundureid efektiivselt, ohutult ja kvaliteetselt koostada, vajas ABB koosteliini.

Probleemi kirjeldus

Ettevõtte ABB Six Sigma parendusprojektist sündis idee mehhaniseerida sagedusmuundurite ajamite manuaalne koosteliin, et muuta tootmisprotsess senisest efektiivsemaks ja kasutajasõbralikumaks. Tegemist on universaalse tootega võimsate mootorite juhtimiseks. Standardlahendust sellisele seadmele, mis tegeleb sagedusmuundurite tootmisega, ei olnud varasemalt olemas.  Hoob sai ülesande disainida, arendada ja valmis ehitada nullist täiesti uus tootmisliin.

Lahendus

Peale ca 4-5 kuud valmis täiesti uus liin, mis on 14 m pikk ning koosneb 6 tööjaamast ja 5 vabajooksu konveierist. Liin muutis tootmise kiiremaks ja liini ülesehitus annab liini juhile kiiresti hea ülevaate nii töö etappidest kui ka materjalivoogudest. Liin disainiti nii, et see oleks töötajatele võimalikult ergonoomiline.

Senine koostöö oli end tõestanud ja jõutud oli usaldusväärsete suheteni. Koostööprojektid HOOBiga aitavad tootmises ellu viia suuremaid muutusi.

Rauno Põldmaa ABB projektijuht
 

Kliendi tagasiside

Liin lahendas mitu väljakutset nii efektiivsuse, ergonoomika, tööpinna kasutuse ning protsessi ohje näol. Põhiline eesmärk oli tootmise efektiivsuse tõstmine läbi koosteaja vähenemise, sest iga investeering peab ennast ära tasuma. Lisaks sellele paranes tööohutus, ennekõike töötaja ergonoomika – pöörame tehases palju tähelepanu sellele, et iga töötaja õhtul tervena koju läheks. Uued IoT ja digilahendused aitavad nüüd reaalajas jälgida toodete liikumist ja valmimist liinil. Pikas perspektiivis paraneb ka kvaliteet, sest liinile on senisest lihtsam integreerida tarku kvaliteedikontrollilahendusi. Meie jaoks on ABBs areng pidev protsess ja me otsime kogu aeg võimalusi veelgi efektiivsemalt toota. Väiksemaid parendusi viime läbi jätkuvalt, kuid koostööprojektid HOOBiga aitavad ellu viia suuremaid muutusi.

Artikkel ABB kodulehel:  https://new.abb.com/news/et/detail/59883/elektriala-artikkel-eesti-noored-andekad-insenerid-ehitavad-masinaid-toostushiidudele

Vaata teisi referentse

Võta ühendust

Võta ühendust